83 Furia Jolanta Bartoś Patronat Recenzja przedpremierowa

Ono zasiewa w sercu przerażenie i histerię, 
a jeśli mu się nie poddasz,
kieruje przeciwko tobie swój szał gniewu.
Czystą furię zła.Witam was serdecznie!
Dzisiaj chcę was zaprosić na przedpremierową recenzję "Furii" Jolanty Bartoś. Czytam dla przyjemności jest patronem medialnym "Furii",  z czego ogromnie się cieszę.  Premiera książki będzie 29 sierpnia 2019 r. 

Opis z okładki:

"Furia" to zakończenie losów Karoliny Ciesielskiej, bohaterki "Obłędu" i "Fatum". Kobieta obdarzona niecodziennym darem jasnowiedzenia zmaga się z tym przekleństwem. Gdy pozornie jej życie wraca do normy, zaczyna budowę domu i oczekuje dziecka. Ale zło nie zamierza odpuścić. Karolinie przyjdzie po raz kolejny walczyć z nienawiścią, która osacza ją z każdej strony.

Człowiek jak żadne stworzenie potrafi kłamać. 
Potrafi wyrzucić z pamięci to, 
co spotkało go naprawdę albo wyjaśniać zdarzenia tak, 
żeby był je w stanie zaakceptować.


"Furia" zamyka historię Karoliny Ciesielskiej. Pewne sprawy zostają wyjaśnione, jednak nie wszystkie. Karolina ponownie zaczyna miewać koszmary, ale te są inne niż dotychczas. Nie czuje cierpienia i bólu, lecz ogarniający ją ze wszystkich stron obezwładniający strach, który momentami zmienia się w panikę. Dziewczyna ponownie będzie pomagała prokuraturze w wyjaśnieniu zbrodni, które tylko z pozoru nic nie łączy.

W "Furii" znajdziecie wątek kryminalny, obyczajowy, ale też zjawiska paranormalne i ten miszmasz spowoduje, że zostaniecie wciągnięci w wir niecodziennych wydarzeń. Będziecie mieli okazję zabawić się w detektywów i spróbować znaleźć punkt wspólny dla dokonanych morderstw, co nie będzie proste. Autorka podrzuci mylne tropy, aby wprowadzić was w ślepe uliczki, które odciągną waszą uwagę od rozwiązania zagadki. Nie zabraknie też emocji takich jak strach czy niedowierzanie, które będą wam towarzyszyć do ostatnich stron książki.

Pani Jola zwraca uwagę czytelnika na spiralę nienawiści, która generuje zło otaczające ludzi. Dajemy się zmanipulować, ulegając presji otoczenia, co ma daleko idące skutki dla nas i naszego otoczenia. Jak łatwo wpaść w szpony zła, możecie przekonać się czytając "Furię". 
Zmierzycie się też z problemem nielegalnych adopcji. Jest to kolejny temat, o którym głośno nie mówi się.

Wiedziałam, że pani Jola szykuje niespodziankę dla czytelnika, ale to co otrzymałam w postaci "Furii" i "Furii efekt motyla" zaskoczyło mnie. Tworząc alternatywne zakończenie historii Karoliny Ciesielskiej, daje czytelnikowi możliwość wybrania zakończenia. Jest to bardzo ciekawe podejście do stworzonej powieści. Wystarczyło zmienić jeden element, aby tzw. efekt motyla spowodował, że losy bohaterki potoczyły się w innym kierunku. Czy drugie zakończenie jest lepsze niż to pierwsze? Nie wiem. Oba zakończenia są ciekawe. Gdybym miała wybierać, to zdecydowałabym się na pierwsze, chociaż pewne elementy wzięłabym z drugiego. No cóż, widać że w takim przypadku powstałoby trzecie zakończenie. Jestem ciekawa, co wy wybraliście i co kierowało waszym wyborem.

Aby mieć  pełne  rozeznanie w przygodach Karoliny sugeruję zacząć czytanie od "Obłędu", następnie "Fatum" i dopiero "Furię". Jest to idealny moment, aby od razu przeczytać całą trylogię.  


... czasami siły natury zostają zakłócone
i pomiędzy światami dochodzi do konfliktu,
a wtedy zło zaczyna atakować…


Polecam "Furię" z dodatkiem "Furia efekt motyla", ponieważ jestem przekonana, że nie będziecie się nudzić. Sposób poprowadzenia fabuły, narastające tempo akcji nie pozwoli wam odłożyć książki, zanim nie dowiecie się jaki będzie finał tej niesamowitej historii. Idealne proporcje pomiędzy opisami a dialogami dają poczucie dynamiki.  Lekki styl autorki sprawia, że książkę czyta się szybko. Osoby, które mają bujną wyobraźnie czekają niezapomniane doznania. Pani Jola zadbała by wyobraźnia czytelnika pracowała na najwyższych obrotach. 
To kto z was jest gotów przeczytać "Furię"?

Zapraszam do przeczytania wywiadu z Jolantą Bartoś.tytuł: Furia
autor:  Jolanta Bartoś
wydawnictwo: Literackie Białe Pióro
data wydania: 29 sierpnia 2019
ilość stron: 229
ocena: 9/10

tytuł: Furia - efekt motyla
autor:  Jolanta Bartoś
wydawnictwo: Literackie Białe Pióro
data wydania: 29 sierpnia 2019
ilość stron: 18
ocena: 9/10Komentarze

Prześlij komentarz